קריאה אל אומות העולם

שודר ביום ח' תמוז תש"ו, 7.7.46 - בצרפתית, אנגלית ורוסית


מילות מפתח: מלחמה בבריטים

קול ציון הלוחמת


עמי תבל, העמים בני החורין, העמים שוחרי החופש - האזינו, האזינו.


משעבד אכזרי, תוקפן בוגדני, אסר מלחמה על אומה קטנה, שותתת דם, שואפת חיים, שוחרת חופש, החוזרת לפי צו האלוהים וההיסטוריה, לביתה היחיד, למולדתה העתיקה.

המשעבד והתוקפן הבריטי גמר אומר לגזול את ארצנו. הוא רומס ברגל גאווה את דבר אלוהים חיים; הוא קורע לגזרים התחייבות בין לאומית קדושה; הוא מפר את חוקי היסוד של החברה התרבותית; הוא משליך תהומה מיליונים אנשים חיים; הוא נוטל את התקווה האחרונה ממיליונים אחרים. הוא השתמש עד כה בערמה ובכוח. היום לאחר שהערמה אינה מועילה עוד - הוציא את אגרופו המשוריין והלם בו בעמנו הפצוע, הפך את ארצנו למחנה ריכוז, ואת בניה - בוניה - לחיה נרדפת.

נגד התוקפנות המחרידה הזאת, התייצב מיטב הנוער העברי, שרוחו חודשה וחושלה מתוך מגע עם אדמת המכבים. אף אנו בני ישראל, גמרנו אומר להשתחרר מכבלי העבדות ולשחרר את עמנו מחרפת הגולה או למות. על התוקפנות הבריטית הננו משיבים במלחמה - במלחמת חופש, במלחמת-צדק. ואת המלחמה הזאת ננהל כל עוד נשמה באפנו, כל עוד תזרום טיפת דם בעורקינו.

עמי תבל !
מלחמתנו היא מלחמתכם: אסוננו - אסונכם; ניצחוננו - ניצחונכם. זכרו: מלחמת העולם הראשונה החלה עם ההתקפה על סרביה הזעירה. מלחמת העולם השנייה החלה עם הפקרת צ'כוסלובקיה הקטנה, עם הכניעה לתוקפן, עם ההשלמה עם החוק הבין-לאומי.

אל תחזרו אפוא על שגיאות העבר שהתנקמו באנושות כולה ועלו לה במיליוני קורבנות חפים מפשע. אל תעמדו מנגד בהיותכם עדים למאבק בין כוחות בלתי שווים, בין הצדק לבין הרשע. בין החירות לבין השעבוד. הרימו קולכם, קומו לעזרתנו; עזרו לאחינו הנודדים במסע הריפטריטציה; שלחו לנו נשק; שלחו תחמושת; שלחו אניות; תנו סעד וסיוע.

מעל לכל דרוש לנו נשק. נשק רב, נשק מכל הסוגים; כי בלעדיו נושמד - ואתו ננצח. אין עדיין צורך באנשים. קם בארצנו דור עברי חדש, המוכן להלחם והיודע להלחם. ואם נופל מקרבנו אחד, באים במקומו עשרה. אולם אם יימצאו בקרבכם אנשים, גדולי רוח, שיתנדבו למלחמה ישירה נגד המשעבד הבריטי, נקבלם כאחים, כאחים לרוח, כאחים לנשק. ונראה בהתנדבותם אות המבשר את ניצחונה של רוח האדם החופשי, שתנצח את בווין, כפי שהיא ניצחה את היטלר.

עמי העולם! ארץ הקודש הנצחית הייתה לחזיה חופש עולמית - חושו לעזרתה!