חפש ערך
  אתר דעת ועדת היגוי צור קשר
כל הערכים
ערכים שהוכנסו לאחרונה
אישים
ארץ ישראל
בית מקדש
היסטוריה
הלכה
חינוך
חסידות
לשון עברית
מוסר
מועדים
מושגים
מנהגים
משנה, תלמוד ומדרש
משפחה
משפט עברי
ספרות
פילוסופיה וקבלה
ציונות
רפואה
שואה
תולדות ישראל
תנ"ך ופרשנות
תפילה
לדף ראשי

סזון: חטיפת יעקב רוט

ביום 29 בינואר 1945 נחטף יעקב רוט, נהג מונית מנתניה. הוא הועבר לאחד הקיבוצים בעמק-יזראל . הוא נחקר ארוכות ושוחרר כעבור שבועיים.

ביום שני, 29 בינואר 1945, צלצל הטלפון בביתו של נהג המונית יעקב רוט ואשתו נתבקשה להודיע לו לבוא בדחיפות לקיבוץ משמר-השרון שבעמק-חפר, כדי להסיע אישה חולה לבית-החולים. גברת רוט מיהרה להתקשר עם בעלה, שישב אותה שעה בבית הקפה "יקיר" בנתניה, וזה יצא מיד למשמר השרון. בשער הקיבוץ, נכנסו למונית שני גברים ואישה והורו לרוט לנסוע לבית-החולים ביילינסון שבפתח-תקוה. כאשר החלה המונית לנוע, שלף אחד הנוסעים אקדח ופקד על רוט לעצור. הוא הועבר למכונית שנייה שחנתה בסמוך למקום ומשם - לאחד מבתי המעצר שבעמק-יזרעאל. המונית של רוט הועברה לחיפה וכעבור שבוע ימים נמצאה על-ידי המשטרה באחד ממגרשי החנייה של העיר.

למחרת החטיפה, כאשר גברת רוט החלה לדאוג לגורלו של בעלה, צלצל לפתע הטלפון בביתה וקול של אישה אלמונית הודיע כי הוא יחזור בעוד ימים מספר. אלא שהימים התארכו ורק כעבור שבועיים ויותר, הובא רוט בשעת לילה מאוחרת לסביבות חדרה ושוחרר שם. משאית שעברה במקום אספה את רוט והביאה אותו בשלום לביתו. מיד לכשנודע דבר שחרורו, הוזמן רוט למשטרה ונחקר ארוכות.

מקור הערך: פרופ' יהודה לפידות

יש לך מה להוסיף או להעיר? לחץ כאןערכים קרובים
סזון


נושאים קרובים באתר דעת
סזון