באג שנת אפס / אברהם לורברבוים
לחץ כאן לתצוגת הדפסה

באג שנת אפס

Y Zero K Problem

מחבר: אברהם לורברבוים

תורגם ממגילה לטינית עתיקה המתוארכת לBC2

באג שנת אפס

קסיוס יקירי,
האם אתה עדיין עובד על בעיית KOY? השינוי הזה מ-BC ל-AD גורם לנו לכאבי ראש קשים, מה עוד שלא נותר זמן רב לכך. איני יודע איך אנשים יצליחו להתמודד עם הפעלה בעייתית זו. עד עתה פעלנו בשלווה ומנינו תמיד כלפי מטה, ועתה עלינו להתחיל לחשוב ולמנות כלפי מעלה. עולה המחשבה שמישהו היה צריך לתת דעתו ולחשוב על כך הרבה יותר מוקדם, ולא להשאיר את זה לרגע האחרון. באחד האמשים דיברתי על כך עם הקיסר, והוא לא הסתיר את זעמו על כך שיוליוס לא עשה דבר בעניין זה כאשר ערך את הלוח. הוא אמר שהוא מבין עכשיו מדוע ברוטוס נראה מסתובב סר וזעף. הזמנו את מר פלא יועץ, כדי שיציע לנו מה לעשות, אך הוא אמר בפשטות שלהמשיך למנות כלפי מטה ולהגיע למינוס BC, דבר זה פשוט לא יעבוד. כרגיל, לאחר שחייב אותנו לשלם לו הון רב מבלי להביא כל תועלת מעשית, צפה צרות ובעיות בעתיד.
 
ברור שאין אנו יכולים להרשות לעצמנו להשליך את כל החומרה ולהתחיל לרכוש ציוד חדש מהתחלה. חברת "מאקרו הארד" צופה שגשוג רב ועליית מניותיה, לאחר שבוודאי יאלצו אותנו ואת כל המשתמשים האחרים לשלם להם סכומים עצומים עבור חידוש הציוד. הבנקים שאליהם פנינו אינם מוכנים לעשות כל עסקאות כאשר העתיד אינו ברור. הם ממש נעשו פרנואידים. הם חוששים שעם היפוך כיוון הספירה יתהפך גם תהליך החישוב, והם יצטרכו לשלם ריבית ללקוחות הלווים מהם כסף. איזה רעיון מוזר ומפחיד!
 
באשר אלי, קשה לי להבין כיצד תתחיל ספירה של הזמן כלפי מעלה, האם ייתכן שלשם כך גם החול בשעונים יצטרך להתחיל לזרום כלפי מעלה? שמענו כאן כי בארצות המזרח ישנם שלושה חכמים השוקדים על פתרון בעיה זו, כך לרוע מזלנו אין אנו ידעים אם כר מצאו פתרון, ואם יספיקו להעביר אותו אלינו ולהפעיל אותו כאן.
 
שמעתי שבארמון הממלכה מדברים על כך שיהיה צורך בחצות אותו לילה לקשור את הסוסים היטב באורוותיהם. אחרת קיים חשש שהסוסים במקום להמשיך ולדהור קדימה יתחילו לדהור אחורה, ומי יודע מה עלול לקרות אז למרכבות ולנוסעיהן, האם אין כאן ממש חשש לפגיעה בנפש?
 
מכל מקום, אנו כאן ממשיכים לעבוד קשה על בעיה ארורה זו. אריץ אליך מגילת קלף נוספת אם משהו חדש יוודע לי בעניין זה. ובאשר לך, אם יש לך איזה שהוא רעיון לטיפול בבעיה זו, אנא הרץ אלי במהירות האפשרית.
 
  בברכות פלוטוניוס