די להסתה1

יהודה לפידות


מאז הרצח הנתעב של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, אנו עדים להסתה פרועה של ראשי השמאל נגד הימין בישראל. יש כאן נסיון לדה-לגיטימציה של ציבור שלם המואשם באחריות לרצח הנורא. הסתה זו היא המשך של התנהגות חברי כנסת מן השמאל (כמו: עוזי ברעם, יוסי שריד, שולמית אלוני, יאיר צבן ואחרים), אשר בהיותם באופוזיציה כינו את ראש הממשלה דאז, מנחם בגין ז"ל, בשם "רוצח ילדים" ואת שר הביטחון דאז, אריאל שרון, בשם "טרוריסט". בהתקפה הכוללנית נגד מחצית העם נשמעת גם הטענה כי כל מעשי הרצח הפוליטיים בארץ נעשו בידי הימין. אין שקר גדול מזה.
הרצח הפוליטי הראשון ביישוב היהודי המתחדש בארץ-ישראל נעשה על-ידי השמאל דווקא. היה זה בשנת 1924 כאשר ד"ר יעקב דהאן הוצא להורג בגלל מאמריו האנטי ציוניים. הרצח הפוליטי השני בוצע בקיץ 1939 כאשר השמאל ניצל סכסוך על מחסני נשק בין ההגנה והאצ"ל כדי לחסל את פלוגת בית"ר בהרצליה, הגם שהיה ידוע כי לפלוגה לא היה כל קשר לסכסוך. מאות מאנשי השמאל התנפלו על אנשי פלוגת בית"ר וכתוצאה מן המהלומות נהרג אליהו שלומי ועשרות נפצעו.
ב - 1944 התקיים דיון בוועדה הפוליטית של מפא"י בדבר הדרכים שיש לנקוט בהם כדי להפסיק את פעולות האצ"ל נגד השלטון הבריטי. באותה ישיבה תבעה גולדה מאיר להפעיל כוח כדי לחסל את האצ"ל. לשאלת בן-גוריון "האם לחסל זאת אומרת להשמיד אנשים?" ענתה גולדה מאיר "טוב, גם להשמיד אנשים." עשרות חברי אצ"ל נחטפו ועונו על-ידי השמאל. ביניהם היה גם ידידיה סגל שנחטף בחיפה וגופתו נמצאה כעבור מספר ימים ליד כפר ערבי לא רחוק ממקום מעצרו. ידועה גם פרשת האנייה "אלטלנה"; מעדות חדשה מתברר כי לאחר שפגז "התותח הקדוש" פגע באנייה, נפוצה ידיעה בקרב אנשי הפלמ"ח שהיו על החוף, כי מנחם בגין נמצא אף הוא על האנייה. בתגובה, פתחו אנשי הפלמ"ח באש עזה מכל כלי הנשק שהיה בידיהם. כתוצאה מן הירי נהרגו ונפצעו עשרות מאנשי הימין.
יש להפסיק מייד את ההסתה מן הימין ומן השמאל כאחד ולהחזיר את השפיות לעם ישראל. חובה עלינו לקיים ויכוח פוליטי עיניני, ואל לה לממשלה לנסות לסתום את פיות האופוזיציה בטענה של שמירת הביטחון והסדר הציבורי.

הערה:1. פורסם בעיתון "מעריב", ביום 19.11.1995


חזרה לתוכן המאמרים