אומרים ש...
לחץ כאן לתצוגת הדפסה

אומרים ש...

אומרים ש...

אשתו של און בן פלת

אשתו של און בן פלת היא שהשפיעה עליו למשוך את ידו מן ההתמרדות נגד שלטון משה. וזה היה הנימוק המשכנע: "שוטה מטופש שכמותך בין כה ובין כה לא יעשו אותך לראש ממשלה, כי אם את דתן או את אבירם, וכהן גדול ודאי שלא תהיה כי נולדת לשבט אומלל זה, שבט ראובן. על כן אל תהי פחז כמים כסבא שלך.

 

מה איכפת לך מי הראש פה? שב בבית!" יש גם אומרים שפשוט התייצבה בפתח האהל ולא נתנה לו לצאת ולאחרים לבוא עד שניאות לגשת לאוהל מועד ולהיכנע למשה.

 

 

ציפורה אשת משה

צפורה אשת משה טרם הורידה את בגדי אבלה ולא פסקה מלבכות על מרים, אשר מתה מפני שרבה את ריבה של צפורה. האישה הכושית הצעירה אשר לקח משה עוררה את קנאותה של מרים, אף כי צפורה עצמה לא העלתה תלונה על שפתיה, כי סבלה בדומיה.

 

 

הברחת מסים

הברחת מסים על ידי קורח גרמה בעקיפין למרד. בית קורח הוא מהעשירים במחנה ישראל. כזכור לא היה שבט לוי משועבד במצרים ובעת מכת החושך ידעו אנשי קורח יותר מכל בני ישראל היכן למצוא את כלי הכסף והזהב. עם בנין המשכן הוטלה תרומה על כל העם. אומנם גובה התרומה לא נקבע, איש אשר ידבנו לבו. ובכל זאת הביע אהרון בגלוי את שאט נפשו על התרומה הקטנה אשר תרם קורח ורמז על האוצרות הרבים הטמונים באוהלי בית קורח. דבר זה עורר את חמתו של קורח, שכן הוקע כאילו הבריח מסים.

 

רכיל

אין המערכת אחראית לתוכן הידיעות במדור זה.