אגרות למערכת
לחץ כאן לתצוגת הדפסה

אגרות למערכת

אגרות למערכת

דוד למופת!

 

עורך נכבד.

אמנם רגילים הקוראים להשתמש במדור של "אגרות למערכת" כדי להביע את טענותיהם השונות נגד מעשים הנעשים בארץ או בחוגי השלטון. אולם יורשה לי פעם אחת לנצל מקום זה להביע את הערכתי המלאה לדוד מלכנו על צד אחד של מעשיו שלא הושם לב לו עד כה:

 

המלך מצא כזכור מקלט בערי פלשת. משפחתו מצאה מקלט בעיר מואב. יתר על כן: הוא עצמו מתייחס על מואב, דור רביעי לרות המואבייה. גם רבת-עמון האירה לו פנים. ועתה צא וראה: כשהועמדו בפני דוד בעיות הארץ והעם, הבליג על רגשות אהדתו ואף על חובותיו האישיים שהוא חב לאלה ויצא למלחמה על עמון, על מואב ואף על פלשתים ואכיש, מגינו לשעבר.

 

יהא הדבר לדוגמא בישראל.

מכיר בן פלא

 

 

למה חיילים זרים?

 

עורך נכבד?

כל הכבוד לדוד בן ישי על הישועות הרבות אשר עשה לישראל, אולם בכל זאת קשה להבין משום מה הוא מקיף את עצמו יותר ויותר חיילים זרים, חתים וחורים ואף עמונים?

 

עתה הגדיל והפליא לעשות! הוא ארגן חטיבה מיוחדת כמשמר ראש, הלא הם הכרתי והפלתי, כרתים ופלשתים, אויבים מובהקים לישראל! האם אלה יגנו על מלכנו ועל ערינו? העל אלה יסמוך יותר מאשר על גיבורי ישראל? מיטב חייליו של שאול המלך, מפקדים מובחרים, נרצחו - בלי ידיעת המלך כידוע... וחייליו נמכרים, ערלים מתמנים לפיקוד עליון!

 

שמא יש בפי המערכת או בפי מישהו מחצר המלוכה תשובה על כך?

 

שבע בן בכרי

 

 

זעקת אם

 

כבוד העורך!

אינני יודעת הנמצא עוד איש בירושלים אשר יזכור את מירב, בת שאול. אולם רחוקה אני מלבוא לעם ולתבוע את עלבוני וכי מי אני ומה אני, אלמנה לאיש ישראל עדריאל בן ברזל המחולתי אשר נפל לימין מלכו שאול על הגלבוע. אולם אם לא עלבוני, את עלבון בני אולי רשאית אני לתבוע. דם שאול, דם מלכם הראשון של ישראל זורם בעורקיהם. בנו האחרון של יהונתן אחי זכה לחסדי דוד המלך. למה ימנע את חסדו מבני? למה לא נקבל גם אנו מנחלת בית שאול וקיש? זאת ועוד: אין אני ולא אחד מבני מעיז אף לבוא אל גבעה, כי הגבעונים מתנכלים לנפשותינו לנקום בנו את נקמת הדיכוי אשר דכא אותם שאול. אין אני מבינה כלום במדיניות, אולם כאם הבנים, חמשת הבנים, שואלת אני: האם יומתו בנים על אבות? היעשה כך תחת שבטו של דוד? למה לא יוגד להם לגבעונים: הרף!?

 

צדק אני מבקשת, ואם לא צדק חסד ורחמים. אם לא למען המלך הראשון בישראל הרי פשוט כאם עבריה אם לחמישה בנים.

 

מלך ירושלים, הישמע קולי מן המייצר?

 

מירב בת שאול